הכירופרקטיקה היא גישה לחיים ושיטת טיפול שמקורה לפני אלפי שנים. בבסיסה עומדת ההנחה שלגוף יכולת ריפוי עצמית. תפקיד הכירופרקטור לחבר את המטופל לכוח הריפוי הפנימי שלו, אותו כוח שגם בונה את הגוף. הכירופרקטיקה מבוססת על העובדה שבריאות הגוף כולו תלויה בתפקוד מלא של מערכת העצבים אשר מפעילה כל חלק וכל איבר בגופינו.

כיצד מתבצע האבחון

במסגרת האבחון מבצע הכירופרקטור תשאול מפורט ומבצע בדיקה ידנית בשילוב צילומי רנטגן, CT,ו MRI. כלים אלה מסייעים לאבחן את מיקום שורש הבעיה ובעזרת טכניקות עדינות לשחרר את הסטייה בחוליות.

כיצד מתבצע הטיפול

הכירופרקטור מאתר את החוליות אשר סטו ממקומן ומחזיר אותן בעדינות למקומן. דבר זה מאפשר לעצב לחזור לתפקד וכך גם אותו חלק בגוף אשר היה כמו מנותק חלקית מהמוח. ע"י כך, ניתן לעזור לגוף לפתור מגוון רחב מאוד של בעיות בריאותיות.

פגישה ראשונה הינה פגישת אבחון וטיפול

בסיום הטיפול מקבל המטופל – מפת השפעת עקמומיות על עמוד שדרה- אישית.

בטבלה זו מסמן הכירופרקטור את החוליות שאובחנו.

המטופל יקבל המלצה למספר הטיפולים ותדירותם הנדרשת.

 

לחצו כאן למפת השפעת עקמומיות על עמוד השדרה

טיפול כירופרקטיקה מתבצע ללא שימוש בתרופות או התערבות כירורגית והוא מתאים לכל אחד, בכל גיל: נשים, גברים, ילדים, תינוקות, נשים בהריון או קשישים.

 

הבעיות השונות בהן ניתן לטפל באמצעות הכירופרקטיקה:

  • כאבים – כאבי צוואר, כאבי גב, פריצת דיסק, כאבי כתפיים, כאבי רגליים, כאבי ראש, עקצוצים וחוסר תחושה.
  • שרירים תפוסים ותחושת עייפות.
  • יכולת גופנית מוגבלת בשל תנועתיות חסרה של המפרקים.
  • פציעות כתוצאה מתאונות דרכים, תאונות עבודה או פציעות ספורט.
  • בעיות שכיחות אצל ילדים ופעוטות כגון: אסטמה, דלקות אוזניים, בעיות יציבה ועוד

ניתן לטפל בבעיות אלה בעזרת כירופרקט או בטיפול משולב עם שיטה משלימה כמו שיאצו, טווינא ואחרות.

img1-b img2-b
גוף האדם הינו מכונה מופלאה, יצירת מופת של ממש, מערכת מורכבת שעליה מנצחים המוח ועמוד השדרה. תפקידו של הכירופרקט לדאוג לתפקודה המלא והתקין של מערכת זו. כאשר ההוראות עוברות לכל חלקי הגוף, ללא כל חסימה או הפרעה, מתאפשר תפקוד מלא ותקין של הגוף ועולה היכולת שלו להתמודד עם מגוון מצבים וקשיים.

מצב לא תקין של עמוד השדרה נוצר כאשר חוליות סוטות ממקומן ויוצאות מאיזון. כתוצאה מכך נוצר מצב שבו התקשורת בין המוח ליתר חלקי הגוף אינה תקינה. אי תקינות זו באה לידי ביטוי בפגיעה בזרימה העצבית לאחד או ליותר מאיברי הגוף. מצב זה יוצר כשל בתפקודו של אזור מסוים ובעקבותיו כאבים וסבל.
img3-bלחץ בחוליות הצוואר, לדוגמא, גורם לכיווצו של העצב הקשור לשרירי בסיס הגולגולת והראש וגורם כתוצאה מכך לכאבי ראש. דוגמא נוספת, סטייה של חוליות בצוואר מפעילה לחץ על עצב המשפיע על השריר האחראי על תעלת הניקוז של האוזן – כתוצאה מכך נסתמת האוזן ומתמלאת בנוזלים ההופכים לדלקת אוזניים.
כירופרקטיקה עוסקת באבחון ובטיפול בגוף האדם דרך איזון עמוד השדרה לשם זרימה חופשית של הפקודות במערכת העצבית. במסגרת הטיפול מבצע הכירופרקט תשאול יסודי ובדיקה ידנית יחד עם צילומי רנטגן, MRI, CT. בדיקות אלו עוזרות לאבחן את מיקום הבעיה ואמצעות טכניקות מאוד עדינות לשחרר את הסטייה בחוליות ולאפשר ליכולת הריפוי הטבעית של הגוף לבוא לידי ביטוי.

 

כירופרקטיקה אפקטיבית עד מאוד בטיפול בתינוקות וילדים במקרים של סקוליוזיס, דלקות אוזניים, דלקות גרון, בעיות נשימה, טורטיקוליס ואסטמה. כמו כן, כירופרקטיקה יעילה במיוחד לטיפול באנשים בוגרים הסובלים מכאבי גב, צוואר, פריצת דיסק, מגרנות ועוד.

 

מאמרים בתחום

 

דוגמאות למכאובים ובעיות שונות שטופלו בקליניקה שלנו באמצעות כירופרקטיקה

 

סרטונים בתחום הכירופרקטיקה