טווינא – "למשוך ולתפוס", היא שיטת טיפול במגע שמוצאה בסין. טווינא נועדה לריפוי כאבים ממוקדים הפוגעים בתפקודו היומיומי של המטופל- כתפיים, שכמות, צוואר, מפרקים ועוד. טווינא מאופיינת כשיטה דינמית המתבצעת באמצעות לחיצות עמוקות ומניפולציות על ערוצי האנרגיה של הגוף (מרידיאניים(.

ניתן לתאר את הטווינא כפיזיותרפיה סינית. היא מתבססת על תורת הרפואה הסינית העתיקה ושוכללה ע"י ידע קיים באנטומיה ופיזיולוגיה.

הטווינא היא סוג של עיסוי המתבצע מעל לבגדים נוחים על כיסא או בשכיבה על המיטה. בתחילתו מתבצע תשאול לקביעת ההבחנה שבאמצעותה נקבע אופיו והשימוש בטכניקת המגע בעוצמת משתנות: מעיסוי עדין, איטי ושטחי ועד עיסוי עמוק, מהיר וחזק.

הטיפול באמצעות טווינא הוא נמרץ (ולעיתים כרוך בכאב) ומשלב עבודה פיזית ואנרגטית ושימוש בשמנים. השינוי שחש המטופל מורגש מיד לאחר הטיפול הראשון אולם על פי רוב יש צורך בסדרת טיפולי טווינא על מנת להעלים את הכאב לטווח הארוך.

אורך טיפול טווינא כ- 30 דקות בממוצע והוא מומלץ לטיפול במפרקים תפוסים, כתף או מרפק, מים בברכיים, פריצת דיסק, וכן לסובלים מבעיות אורתופדיות כרוניות, כגון דלקות גידים או כאבי גב.

עקרונות הטיפול בטווינא

בגוף האדם עוברת רשת מורכבת של מרדיאנים הם קווי אנרגיה, צי' הוא אנרגיית החיים הזורמת במרידיאניים.

הטווינא משלבת טכניקות מגוונות של לחיצה, רוטציה, תנועה, משיכה, מתיחה, עיסוי ועוד.. על גבי השרירים, גידים מפרקים רצועות אשר פועלות לאורך המרידיאנים ותפקידם להניע את הצי', לשחרר אנרגיה חסומה או תקועה ולאפשר לגוף להגיע למלוא הפוטנציאל ע"י החזרתו למצב משוחרר וזורם בו הגוף מסוגל לרפא את עצמו.

הטווינא מתבססת על מגע אנוש ונשענת על תורת הרפואה הסינית הקדומה ואבחון סיני מסורתי.

בילאנג ילאנג המטפל בטווינא הינו מטפל ברפואה סינית אשר משלב בטיפול לפי הנדרש גם דיקור או כוסות רוח.

הבעיות שניתן לפתור בעזרת הטיפול

  • בעיות אורתופדיות – כאבי גב, פריצת דיסק, דלקת פרקים, כאבי ברכיים, כאבי ידיים, TENNIS ALBOW, כאבים בצוואר, בכתפיים, דלקת בגיד, כתף קפואה.
  • בעיות נוירולוגיות – מיגרנות, כאבי אוזניים, פציאליס – שיתוק שרירים הפנים לאחר אירוע מוחי, פחד, עצבנות, מועקה, התפרצות זעם, מתח.
  • שרירים תפוסים
  • בעיות הקשורות למערכת העצבים: הפרעות שינה, פיברומיאלגיה, שבץ מוחי, שיתוק C.V.A
  • בעיות פנימיות: מגרנות, כאבי מחזור, עצירות.

טיפול בילדים: הפרעות עיכול, חיזוק מערכת חיסונית, התקררויות תכופות ועוד

twin3

 

 

במפגש הראשון עם המטופל נערך אבחון, המטופל ממלא שאלון רפואי מקיף אשר מספק למטפל מידע לגבי כל ההקשרים הבריאותיים של המטופל. המטפל מאבחן את הבעיה ומטרתו להבין את המקור לסימפטום עליו מתלונן המטופל. הטיפול מבוצע עם ביגוד נוח ומשך הטיפול נקבע לפי כל מקרה ומקרה.

בד"כ טיפול בטווינא דורש סדרת טיפולים כל מקרה לגופו. יש החשים שיפור ניכר לאחר 4-6 טיפולים ויש מקרים שנדרשים בהם 10-12 טיפולים.

המטרה היא להחזיר את הגוף לאיזון ע"י סדרת טיפולים

ההמלצה שלנו לכל מטופל היא לשמור על המצב הקיים ע"י שמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה מתאימה, פעילות ספורט, עיסוק בתחום הגורם סיפוק והגעה לטיפולי תחזוקה לצורך שימור, בהתאם להמלצת המטפל.