האם נדונו הנשים לסבול מכאבי מחזור, כאבי ראש וכאבי גב כחלק משגרת חייהן?

לא בהכרח

דר' איל ברגר, כירופרקט בילאנג ילאנג- בית לרפואה שלמה אשר באבן יהודה, רואה בכירופרקטיקה מענה לבעיות מהן סובלות נשים שלא לצורך.

 

מהי כירופרקטיקה?

 

שיטת טיפול טבעית המאפשרת לגוף לממש את יכולת הריפוי העצמית שלו. השיטה מבוססת על התפיסה כי מחלה נגרמת בשל הפרעה במערכת העצבים ומשום כך הפתרון נמצא באבחון מדויק ובאיזון חוליות עמוד השדרה. הטיפול הכירופרקטי מתבצע ללא שימוש בתרופות או התערבות כירורגית והוא מתאים לכל אחד, בכל גיל: נשים, גברים, ילדים, תינוקות, נשים בהריון או קשישים. לכולם.

 

לעינינו, בעיות בזרימה העצבית באזור האגן וגב תחתון משפיעות על הרחם והשחלות, מכאן שטיפול כירופרקטי ממוקד יכול לפתור תופעות שמקורן באזורים אלו, לדוגמא, כאבי גב עזים במהלך ההיריון המקרינים לרגליים.

 

מחזור

 

כאבי מחזור לא חייבים להיות חלק מהעסקה, המחזור הוא חלק נורמאלי בהתנהלות הגוף ותפקודו. על פי הכירופרקטיקה כאבי מחזור נובעים מחוסר איזון בעצם העיצה. הטיפול הכירופרקטי ישפר את איזון הגב והאגן התחתון יפתור את כאבי המחזור.

 

מגרנות

 

בעיה נפוצה וכאובה שנשים רבות סובלות ממנה, בתקופת המחזור ובכלל. גם כאן הכירופרקטיקה יכולה לתת מענה. בחוליות העליונות של הצוואר ממוקמים שני עצבים המובילים לאזור הקרקפת. עומס על חוליות אלו בעקבות ישיבה מרובה מול המחשב, תנועה לא טובה ועוד, מפעיל לחץ על עצבים אלו וגורם לכיווץ השרירים וכלי הדם שנמצאים בבסיס הצוואר וכך נוצרות המיגרנות.

 

היריון ולידה

 

במהלך ההיריון מתרחשים שני שינויים עיקריים המשפיעים על היציבה ואיזון האגן:

 

1.שינוי מכאני כתוצאה מעליה במשקל בחלק הקדמי של הגוף המשפיעה על היציבה

 

2. במהלך השליש השני, הגוף מייצר הורמונים המשחררים רילקסין הגורמים להרפיית הרצועות והשרירים של האגן, אלו גורמים לרגישות יתרה של האגן הגורמת לצאת ממקומו.

 

קיימים מצבים בהם העובר ממוקם ברחם בזווית המפעילה לחץ על העצב וגורמת לכאב. דר' אייל ברגר מציין כי אין בעיה לטפל בנשים בהיריון והטיפול בטוח לאם ולעובר. גם זריקת אפידורל עלולה לגרום לכאבים לאחר הלידה, זאת בשל כניסתה של המחט לחלל שבין החוליות- החלל האפידורלי, כתוצאה מחדירה זו עלולה להיגרם פגיעה בעצב. בדיקת כירופרקט את עמוד השדרה המותני לאחר הלידה, תזהה את הבעיות כתוצאה מהמאמץ של תהליך הלידה ותשפר מחדש את האיזון של עמוד השדרה.

 

גיל המעבר

 

במהלך תקופה זו עלולות להתחיל בעיות במפרקים, ברכיים, בריחת סידן ועוד. שילוב בין הכירופרקטיקה והרפואה הסינית יכול למנוע ולהקל על תופעות אלו ואחרות האופייניות לגיל המעבר. דר' איל ברגר מגדיר ארבעה שלבים בהתפתחות מחלה: השלב ההתחלתי, בינוני, מתקדם ובלתי הפיך. כל שלב מאופיין בדרגת חומרה אחרת של מאפייני המחלה. בשלבים ההתחלתיים של תופעות אלו יכולה הכירופרקטיקה לסייע ולהאט על הידרדרות המצב.