יתרונות הרפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא שיטה המשתמשת בכפות רגליים כמקור לאבחון רפואי ולטיפול באדם. המושג "רפלקסולוגיה" גזור מהמילה האנגלית Reflection שמשמעותה "השתקפות", ומהמילה "רפלקס" המעידה על התפיסה כי על ידי לחיצות באזורים מסוימים מתקיימת "תגובת שרשרת" של השרירים, הגורמת להפרשת אדרנלין לזרם הדם, ומבחינה אנרגטית לשחרור המרידיאנים. בעזרת רפלקסולוגיה ניתן לאתר דפוסים הקיימים ברבדים שונים: בגוף, בנפש ובתחום החשיבה.

טיפול רפלקסולוגיה – אבחון וטיפול

באמצעות רפלקסולוגיה מזהים חסימות בכפות רגליו של המטופל: הפרעה בזרימת האנרגיה המגיעה ממקור פיסי, רגשי, נפשי או רוחני והבאה לידי ביטוי בכפות הרגליים באמצעות רגישות יתר, צבע, קריסטלים, טמפרטורה, לחות, מבנה, מרקם, הלוקס ולגוס ועוד.

refx1

רפלקסולוגיה למעשה משחררת את אותן חסימות ודפוסי ההתנהגות. על ידי לחיצות, חימומים והנעות של אזורים בכף הרגל, ניתן לשחרר מצבים בהם האנרגיה חסומה ואינה זורמת כראוי ובכך לטפל במחלות שונות, כגון: בעיות אורטופדיות, מיגרנות, זרימת דם לקויה, תופעות גיל המעבר ואיזון הורמונאלי, לחץ דם, עצירות עייפות ועוד.

רפלקסולוגיה אינה היחידה – שיטה נוספת לטיפול בחסימות ובשחרורן היא הסוגו'ק. שיטה זו מתמקדת בכף היד ובכף הרגל ואמצעי הטיפול בה מגוונים: עיסוי, דיקור מחטים, מגנטים, חימום, צבע וזרעים. תרפיית הסוג'וק (בתרגום מקוריאנית Su – כף יד Jok- כף רגל) היא שיטת טיפול שפותחה בעשורים האחרונים ע"י פרופסור פארק, מדען קוריאני, ומבוססת על טיפול בהשתקפות הגוף כולו בכף היד ובכף הרגל. תרפיית הסוג'וק היא חלק מרפואת ה"אונורי" שבבסיסה עומדת התפיסה של הקניית כלים לריפוי העצמי.

טבעת סוג'וק

refx2

אחד האמצעים לטיפול לפי שיטת הסוגו'ק היא טבעת הסוגו'ק. אם נתבונן לרגע בכף היד, נראה כי קיים דמיון בין האגודל לראש ובין האצבעות לידיים ולרגליים. גב כף היד משקף את החלק האחורי של הגוף ופנים כף היד משקף את החלק הקדמי של הגוף. כאשר אנחנו סובלים מכאב כלשהו, כאב זה ישתקף באזור הקשור אליו בכף היד / רגל בצורת כאב.

טבעת סוג'וק היא טבעת לעיסוי ההשתקפויות בכף היד. עיסוי אצבעות הידיים והרגליים באמצעות הטבעת יעיל מאוד לטיפול, בעיקר בכאבים בעצמות ובשרירי הצוואר והגפיים. הטיפול יכול להתבצע עצמאית, לאחר הדרכה קצרה, והתוצאות שלו הן מיידיות. השתקפות הגוף בכף היד

מקרא רפלקסולוגיה

refx map

צבע

כף רגל "נורמאלית" תהיה בעלת צבע ורדרד ואזור הקשת יהיה יחסית בהיר יותר. כף רגל אדומה – יכולה להעיד על אדם בעל אופי טמפרמנטי, לחץ דם גבוה, היפר אקטיביות, חוסר שקט תמידי, סוכרת, עודף פעילות של בלוטת התריס ובעיות לב. מבחינה רגשית אדם חם מזג ועצבני.

כף רגל צהובה – יכולה להעיד על עודף רעלים בגוף כגון ניקוטין, בעיות בכבד וכיס מרה. מבחינה רגשית אדם עם כעסים רבים מודחקים שלא באים לידי ביטוי. כף רגל חיוורת- יכולה להעיד על אדם עם אנמיה (חוסר דם), עייפות פיסית ונפשית, לחץ דם נמוך ותת פעילות של בלוטת התריס. ובצד הרגשי- פחד.

כף רגל כחולה-סגולה- יכולה להעיד על אדם עם ליקויים בזרימת הדם, חוסר חמצן ובעיה בריאות, חוסר סירקולציה, אנמיה קשה וסוכרת במצב מאוד מתקדם. בצד הרגשי היא יכולה להעיד על אדם מדוכא, עצוב, הסובל מתחושת חנק.

קריסטלים

הקריסטל הינו תוצר של פסולת כתוצאה מהצטברות רעלים וחילוף חומרים לקוי. ניתן למצוא קריסטלים בכף הרגל רק על ידי מישוש והתחושה היא כמו של גרגיר חול. במידה ונמצאים קריסטלים במיקום מסוים בכף הרגל, הם משקפים בעיה באותו איבר שבו הוא נמצא לפי המפה הרפלקסולוגית.

טמפרטורה
כף רגל קרה מאוד יכולה להעיד על לחץ דם נמוך, חילוף חומרים איטי, בעיות בזרימת הדם, עייפות ומתח נפשי. לעומת זאת, כף רגל חמה יכולה להעיד על לחץ דם גבוה, חוסר איזון במערכת הלימפה ואגירת נוזלים. רגשית, כף רגל חמה תעיד על אדם סוער ועצבני עם רגשות חזקים שלא נותנים מנוח.

לחות
רגל שנוטה להזיע יכולה להעיד על עודף פעילות של בלוטת התריס, לחץ דם גבוה וחולשה, ובהיבט הרגשי על אדם עם המון פחדים וחרדות הסובל ממתח נפשי גבוה. מצד שני, רגל יבשה וסדוקה יכולה לרמוז על אדם מופנם ומאופק מאוד, עם בעיה במשק הנוזלים בגוף וכן על תת פעילות של בלוטת התריס.

מבנה
אדם עם כף רגל שטוחה (פלטפוס) עלול לסבול מבעיות בעמוד השדרה בכלל ובגב התחתון בפרט ובנוסף תתכן רגישות במערכת העיכול. פלטפוס מרמז לנו על אדם מציאותי שמחובר מאוד לקרקע החושש משינויים. לעומת זאת, ישנם אנשים בעלי קשת גבוה בכף הרגל (אולפוס), מצב שכזה רומז לנו על אדם מרחף ופחות מציאותי, ממעיט להתעסק בסוגיות רגשיות ונפשיות, פחות מחובר לצרכים הפיסיים של הגוף, שלעיתים אף שוכח לאכול או לישון.

הלוקס ולגוס
תופעה של עיוות העצם באצבע הראשונה (הגדולה). מצב שכזה יכול להעיד על אדם שעשה ויתור מאוד גדול בחייו לטובת משהו אחר וכדי לרצות מישהו אחר. אדם זה עלול לסבול מכאבי צוואר וגיבנת, תת פעילות של בלוטת התריס ודפיקות לב מואצות. לרוב חסימה זו מאפיינת יותר אצל נשים מגברים.

זקוקים לשחרור?

מוזמנים לקבל מידע נוסף על טיפולי הרפלקסולוגיה של ילאנג ילאנג בטלפון 09-8991818 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    הכירו את המטפל

    גילי נדב יונסי – רפלקסולוגית בכירה בילאנג ילאנג