תינוק בן יומו יוצא לאוויר העולם לאחר תשעה חודשים ברחם אימו, לאחר שחש ללא הרף תחושת ביטחון, תחושת שלמות, תחושת אחדות מעצם המגע החמים והמתמיד. המגע הינו צורך הטבוע בנו מרגע הלידה ולכל אורך חיינו. מגע תורם לתחושת ביטחון, הנאה, נינוחות וקרבה.

המגע הראשון של התינוק עם הסביבה מהווה תשתית להתפתחותו הרגשית-חברתית והעצבית-שרירית. תחושת הנועם והביטחון, המגיעה באמצעות המגע של חזה מול חזה, של ליטוף וחיבוק והקשורה בדמות קבועה, משמשת בסיס לתהליך התקשרות בטוח, להתפתחות העצמי, להבחנה בין העצמי לבין הזולת ולצמיחת עצמי חיובי ותפיסת העולם כחיובי. ההתקשרות של התינוק לאמו מהווה את אחד היסודות החשובים להתפתחות רגשית-חברתית תקינה ומאוזנת. התקשרות זו מספקת לילד ביטחון במגעיו הראשוניים עם העולם ומהווה בסיס ליצירת קשרים בין-אישיים מאוחרים יותר מגע מעביר לנו תחושות שאינן ניתנות לתיאור במילים- חיבוק אוהב, טפיחה על השכם, מגע מלטף, די לקרוא את המילים הללו בכדי לחוש נינוחות והנאה. המגע הינו הרמה הבסיסית ביותר בתקשורת בין בני אדם- המגע הפיזי משדר קירבה ופתיחות ומאפשר קומוניקציה ברמה של שייכות.

למגע מגוון צורות : ליטוף, מגע עמוק, מגע מרפרף, דגדוג, טפיחה, חיבוק ועיסוי. הצורך והרצון בקבלת מגע משתנה בהתאם לצרכיו ולפתיחותו של כל אדם ואדם באותו הרגע . כשאנו עצובים ומדוכדכים אנו יודעים שחיבוק מאדם מוכר ואהוב יש בכוחו לשפר את תחושתנו והרגשתנו כהרף עין.

חשיבותו של המגע, המגיע אלינו מתוך הצ'קרה הבסיסית בתחתית עמוד השדרה עושה התמרה ומתמיר את האנרגיה של המגע הבסיסי למגע של אהבה – כך אנו מקבלים ונותנים אנרגיה ואהבה ללא הרף. עיסוי, בהיותו סוג מסוים של מגע מאפשר לנו לרפא בצורה הפשוטה והטבעית ביותר. העיסוי הוא בעצם ביטוי של אנרגיה הנמצאת בכל אחד ואחת מאיתנו. העיסוי יוצר איזון מחדש, ממריץ, מפנק ומפיג מתחים פיזיים ונפשיים כאחד. על ידי מגע הממריץ את זרימת הדם, מקבל הגוף אנרגיה וחיוניות המביאים לריפוי ממשי.