איורוודה בסנסקריט הוא: "מדע החיים". מדע הוליסטי העוסק באורח חיים בריא, ומציג שיטות ריפוי המתייחסות להיבטים הגופניים, הנפשיים, החברתיים והרוחניים כאל מכלול הפועל בהרמוניה.

gj

חלקו הראשון של עיסוי איורוודי נקרא – אביאנגה

הגוף נעטף כולו בשמן שומשום חם, העיסוי מתבצע בתנועות איטיות ארוכות ועדינות מכף רגל ועד ראש. התנועות מרגיעות ומשחררות את הגוף, התנועה האיטית והזורמת על פני כל הגוף, מקצה אל קצה, משחררת חסימות אנרגטיות, ומטעינה באנרגיות חיים חדשות. התנועות הן מהלב החוצה לכיוון הגפיים, כדי לנקות את הרעלים מהגוף. הוצאת הרעלים הינה מקצות הגוף, קרי הגפיים. בעיסוי איורוודי רוב תנועות מבוססות על מהלך החוצה של לחיצה או ליטוף, וחזרה בתנועה עדינה, לעתים מרפרפת. המטופל נכנס למצב מדיטטיבי עמוק, גוף ונשמה מתאחדים אל תוך שקט עמוק, ובתוך השקט הזה, מתרחש תהליך ריפוי וניקוי, שחרור והתחדשות.

 

חלקו השני של עיסוי איורוודי נקרא – שירודרה

נסיכת שמן על המצח – בנקודת העין השלישית המביא איתו רגיעה ושלווה מוחלטים.

משך הטיפול שעה ורבע. עיסוי איורוודי מעניק רוגע ושלווה. הטיפול תורם לחידוש וחיזוק העור ומסיר את הרעלים ממחזור הדם. השמן מזין ומגמיש את העור ומחזק את מערכת העצבים. מומלץ להישאר עם השמן אחרי הטיפול ולאפשר ספיגה של השמן לגוף.

בניגוד לעיסויים הקלאסיים, עיסוי איורוודי מביא עימו אפקט כפול. מצד אחד רגיעה מוחלטת והרפיה של הגוף, ומהצד האחר עוררות אנרגטית. עיסוי איורוודי יעיל לטיפול במגוון בעיות שמקורן בשילוב בין גוף ונפש: עייפות והפרעות שינה, עודף משקל, חוסר משקל, דימוי גוף, תפקוד מיני לקוי, כאבי ראש על רקע מתח נפשי ומחלות זיהומיות. לאחר העיסוי מדווחים המטופלים על תחושת הרמוניה ורגיעה עמוקה.

למי מתאים עיסוי איורוודי?

לאלה שרוצים עיסוי עדין במיוחד, ואוהבים את תחושת השמן על הגוף. לנשים לאחר לידה הודות לשימוש בשמן השומשום, המשפר את מצב העור והתורם להגמשתו.

עיסויים נוספים: