כירופרקטיקה מטפלת בהצלחה רבה בבעיות בריאות שכיחות אצל פעוטות וילדים – דלקות אוזניים, אסטמה ובעיות יציבה.

 

מה היא כירופרקטיקה? כיצד היא מקלה על הסימפטומים ופותרת את הבעיות?

 

הכירופרקטיקה היא שיטת טיפול המתמקדת בעמוד השדרה, חוליות עמוד השדרה והשלד. מטרתה העיקרית אינה לפתור כאבי גב אלא לאבחן חוליות שזזו ממקומן בעמוד השדרה וגורמות ללחץ על עצב שעובר דרכן. ברגע שמופעל לחץ על שורש העצב על ידי חוליה שאינה ממוקמת במקומה האופטימאלי, מתחיל תהליך של התדלדלות המסרים המועברים מהמוח של אותו עצב.

 

מעבר לשיטת טיפול, הכירופרקטיקה היא גישה לחיים ושיטת טיפול שמקורה לפני אלפי שנים. בבסיסה ההנחה שלגוף יכולת ריפוי עצמי ותפקיד הכירופרקטור לחבר את המטופל לכוח הריפוי הפנימי שלו, אותו כוח שגם בנה את הגוף. כאשר אין הפרעה למעבר הפקודות במערכת העצבים, בין המוח לחלקי הגוף, המטופל נהנה מתפקוד תקין ובריא.

 

כירופרקטיקה וילדים

 

כירופרקטיקה מטפלת בהצלחה רבה בבעיות בריאות נפוצות ומציקות אצל פעוטות וילדים- דלקות אוזניים, אסטמה ובעיות יציבה.

 

אחד הגורמים לבעיות אלו הוא חוסר האיזון והלחץ על חוליות הצוואר העליונות של העובר במהלך ההיריון והלידה, דרך חוליות אלו עוברים העצבים האחראיים על תפקוד הגרון, האוזניים ודרכי הנשימה. לכן באופן לא מפתיע, חלק ניכר מהבעיות מהן סובלים תינוקות וילדים הם דלקות אוזניים חוזרות, בעיות נשימה כמו ברונכיט, סטרידור, אסטמה ודלקות גרון.

 

הכירופרקטור מאתר בעזרת אבחון עדין ולא פולשני את חוסר האיזון ומקור הלחץ באזור הצוואר העליון. במקרה ותאובחן בעיה, ישוחררו לחצים אלו בעזרת טכניקות עדינות ובטוחות וכתוצאה מכך יחזור הגוף לתפקודו התקין.

 

דלקות אוזניים

 

ודרכה עובר העצב המגיע מחוליות Eustachian tube בתוך האוזן התיכונה ממוקמת תעלת ניקוז הנמצאות בחלקו העליון של הצוואר. c2,c1

 

כאשר נוצר לחץ על עצב זה, לא מתאפשר תפקודו התקין של השריר הפותח את תעלת הניקוז והתוצאה היא היווצרותן של דלקת אוזניים חוזרות ונשנות. על ידי טיפול כירופרקטי ניתן לשחרר את הלחץ בצוואר ולאפשר את תפקודו התקין של העצב, פתיחת התעלה וניקוז האוזן. פתרון לדלקות אוזניים החוסך סבל רב ללא צורך בשימוש מיותר באנטיביוטיקה.

 

אסטמה

 

האסטמה היא תופעה של כיווץ קנה הנשימה וה – Bronchi והיווצרות הצטברות נוזל וליחה באותו איזור.

 

גם תופעה זו קשורה ללחץ המופעל על חוליות הצוואר העליונות לחץ זה וגורם לכיווץ קנה הנשימה, כיווץ ממושך יכול לגרום להפרשות של נוזלים אשר מחמירה את הבעיה.

 

איזון ושחרור הלחץ בצוואר בעזרת הטיפול הכירופרקטי מחזיר את העצבוב לאזור קנה הנשימה לתפקוד תקין ואת התרחבות קנה הנשימה עד תפקוד תקין.

 

בעיות יציבה אצל ילדים

 

בדיקה מוקדמת של עמוד השדרה בגיל צעיר מסייעת לאיתור מוקדם של בעיות יציבה בשלבים מוקדמים ופתרון בעיות כגון עקמת.

 

בעיות אלו קלות יותר לטיפול ככל שמגלים אותן בגיל צעיר יותר, לכן מומלץ לבדוק את עמוד השדרה פעם בשנה לאורך הילדות. הבדיקה אורכת כ 10 דקות ואינה כרוכה בשום סיכון, כאב או פעולה פולשנית, אינה כואבת ויכולה לאתר בעיות יציבה בשלבים המוקדמים.

 

מאמר מאת ד"ר אייל ברגר כירופרקט מומחה בנשים בהיריון וילדים מטפל בילאנג ילאנג הבית לטיפולי גוף.

לחזרה לעמוד כירופרקטיקה לחצו כאן (לינק חזרה לעמוד המאמרים "כירופרקטיקה")